ПЕРЕЙТИ ДО ВМІСТУ
Історія родини PEUGEOT

ІСТОРІЯ РОДИНИ PEUGEOT

 

СІМЕЙНА ПРИГОДА

PEUGEOT — це флагман французької промисловості й один із першовідкривачів у міжнародній сфері автомобілебудування. Усього за два століття справа бренду розвинулася на принципах пристрасті й технологічних інновацій.

 

 

1810

ПЕРЕРОБЛЕННЯ ЗЕРНОВОГО МЛИНА НА СТАЛЕЛИВАРНИЙ ЦЕХ

Жан-П’єр і Жан-Федерік Пежо диверсифікували сімейний зерновий млин завдяки виготовленню сталевих смуг для пошиття суконь, дискових пил і пружин для годинників.

 

 

1891

ВИПУСК І СЕРІЙНЕ ВИРОБНИЦТВО TYPE 3

Type 3 став першим автомобілем серійного випуску у світі (64 одиниці), що проїхав від Валантіньє до Парижу, а потім за велосипедною гонкою Париж-Брест-Париж довжиною у 2045 км. У січні 1893 р. PEUGEOT type 3 став першим автомобілем, що поїхав до Італії.

1896

РОЗДІЛЕННЯ ТРАДИЦІЙНОГО Й АВТОМОБІЛЬНОГО ВИРОБНИЦТВА

Сини Пежо Фрер продовжили традиційне виробництво (велосипеди, інструменти тощо), а Арман Пежо створив товариство з обмеженою відповідальністю Automobiles Peugeot.

1897

ПОБУДОВА 1-ГО АВТОМОБІЛЬНОГО ЗАВОДУ У РЕГІОНІ БУРГУНДІЯ-ФРАНШ-КОНТЕ, ОДЕНКУР, ДУ

Цехи було покинуто, а компанія влаштувала магазин у першому автомобільному заводі в Оденкурі. Другий завод почав працювати в Ліллі в 1898 році.

1905

ПОКАЗ АВТОМОБІЛІВ LION PEUGEOT

Сини Пежо Фрер також брали участь у виробництві автомобілів під маркою Lion Peugeot і випускали іншу лінійку автомобілів PEUGEOT, щоб уникнути конкуренції.

1910

ОБ’ЄДНАННЯ ВИРОБНИЦТВА

Сини Пежо Фрер і Арман Пежо об’єднали свої компанії та створили компанію Automobiles et Cycles PEUGEOT. З цього часу всі автомобілі виготовлялися одним підприємством.

1912

ЗАСНУВАННЯ ЗАВОДУ В СОШО


У 1929 р. на новому заводі в Сошо об'єдналося все виробництво Automobiles Peugeot, і завод став найбільшим промисловим об’єктом у Франції.


 У 2012 р. він святкував сторіччя, що зробило його найстаршим діючим автомобільним заводом у світі на сьогодні.

1965

НАРОДЖЕННЯ PSA

PSA (Peugeot Société Anonyme) було засновано як холдинг автомобільної групи з тією ж назвою, яка контролює всі компанії Групи PEUGEOT.

 

У 1976 р. товариство стало PSA PEUGEOT Citroën через об’єднання Citroën S.A. і PEUGEOT S.A.

 

Після цього PSA Peugeot Citroën перейменувалась у PSA Group у 2016 р., і сьогодні вона символізує динамічність трьох потужних марок автомобілів – PEUGEOT, Citroën і DS, а також іншої поточної та майбутньої діяльності Групи.

1982

СТВОРЕННЯ L'AVENTURE PEUGEOT

П’єр Пежо заснував ©L’Aventure PEUGEOT, асоціацію за законом 1901 року, завданням якої було збереження спадщини марок PEUGEOT.

 

Музей Aventure PEUGEOT Museum у Сошо приймає від 50 000 до 60 000 відвідувачів кожного року з часу відкриття в 1988 році.

 

У 2015 р. товариство L’Aventure PEUGEOT стало ©L’Aventure PEUGEOT Citroën DS і згрупувало всі колекції марок групи PSA Group.

2010

PEUGEOT СВЯТКУЄ ДВОХСОТРІЧЧЯ


Серед глобальних автомобільних родоначальників, які все ще працюють,
PEUGEOT — одна з небагатьох компаній, де нащадки засновників все ще є акціонерами й займають керівні посади.